O nás

Qava.coffee je výhradním partnerem malokapacitní indonéské pražírny Quintino’s v celé Evropě. Quintino’s praží jen ta nejlepší kávová zrna arabiky - Premium Specialty Grade (podle klasifikace SCAA), která získává čerstvá od farmářů a dodavatelů z odlehlých hornatých oblastí Indonésie.

Náš společný cíl je jediný: umocnit Váš prožitek z každodenního šálku této jedinečné kávy.

Neobyčejná káva

Díky veliké rozloze Indonéského souostroví, které je víc jak 5 000 km dlouhé a jeho rozmanitosti, mají kávy z různých částí Indonésie jedinečnou chuť i charakter. Mezi jednotlivými regiony se liší také období sklizně  kávy, a to až o 6 měsíců.
Zabýváme se prodejem čerstvých jednodruhových zrnkových káv,  směsí káv arabica a robusta a dalších káv v limitovaných edicích. U našich káv jsme si vždy jisti jejich původem a máme dostatek informací o farmách a lidech, od kterých získáváme naše zelená kávová zrna. Zaručujeme vám skutečnou vystopovatelnost jejich původu.  

 

Quintino’s je malokapacitní pražírna s individuálním přístupem, která vždy měla a má dlouhodobou strategii. Už 7 let rozvíjí koncept pražení tak, aby se ujistila, že její produkty budou unikátní a zároveň kvalitní.

Koncept zahrnuje:
  • Balení Q-bags - skutečná káva v opravdu pohodlné podobě
  • Dostatek znalostí jak nejlépe upražit kávu arabika z různých částí Indonésie
  • Přímý odběr od farmářů, z plantáží a od dalších dodavatelů
  • Vybudování pražírny na Jávě - přístup k úrodě v období sklizně
  • Q-fresh systém balení kávy zachovávající její absolutní čerstvost
  • Nabídka sezónní kávy - jediný způsob jak představit pravý charakter jednodruhové kávy. Nejen, že je káva čerstvě upražená, ale navíc je upražená z čerstvých zelených zrnek z poslední sklizně
  • Triple Pick Specialty Grade trojstupňová kontrola a třídění zelených kávových zrn zaručuje vysokou kvalitu

Přátelství

K tomu, abyste v Indonésii čehokoliv dosáhli, si musíte v první řadě vybudovat důvěru a pevné vztahy s lidmi kolem vás. V Quintino's toto dobře vědí, a proto dodavatelé kávy jsou zároveň i jejich dobrými přáteli.